NOVINKY V MIDASU

Rozrostli jsme se

"Člověk míní, pánbůh mění". Tohle rčení je u mně přesné. Můj chov se se neplánovaně rozrostl o dva nové členy. Vrátila se k nám čokoládová samička, která bude základem třetí holčičí skupinky. Aby nebyla sama, společnost ji bude dělat superbílý sameček Valentín ze zájmového chovu Osmák Ferda. Pomalu si na sebe zvykají a věřím, že co nevidět budou více než jen kamarádi :-). 

Další plánovaný vrh

Dalším plánovaným vrhem pro letošní rok, je spojení  Beauty ESCALANTE´S DEGU SCHWARZ ST/BT X KIRBY CREAM SCHT. Z tohoto spojení se ve vrhu mohou objevit všechny známé barvy. Osmáčci z tohoto vrhu ponesou všechny geny a jsou vhodné zejména do chovu.

Nový vrh

Koncem měsíce května očekáváme v Midasu předposlední letošní vrh.

Jsem zvědavý, jaké barvičky se v něm objeví. Předběžné rezervace je možné zasílat již nyní.

Nováček v našem chovu

Do našeho chovu přijela nová posila, a to Non agouti sameček Casanova. Věřím, že svému jménu později dostojí a samičky mu budou padat blahem k nohám :-).

A další miminka

V sobotu 07.03.2020 se černé samičce narodilo 6 prcků. A to 3 černí kluci, jeden cream kluk, písková a čokoládová holčička. 

Máme miminka

V sobotu 29.02.2020 se samička Bianca stala poprvé maminkou. O Vaši přízeň se bude ucházet černá samička a 3 bílí kluci. Další info a fotky budou doplněné co nejdříve.

Calvin míří do nového domova

Crem sameček Calvin odjel na Výpomoc do spřáteleného chovu Awesomes degus. Věřím, že se mu tam bude líbit a hlavně bude plodný jako u mně :-).

Posila z Ruska

A je to tady. Již ve čtvrtek večer k nám dorazil cream sameček s černým genem až z Moskvy. Zatím probíhá začleňování do skupinky kluků. 

Faith a Gabriel

Obě tyto dámy nakonec našli nový domov v zájmovém chovu Degus gang. Věřím, že se tam budou mít skvěle.

Neo míří do Degus gangu

Neo od příštího měsíce posílí pánskou část zájmového chovu Degus gang. Věřím, že se mu tam zalíbí a hlavně bude otcem krásných miminek. Takže oči směřujte také do tohoto zájmového chovu.

Máme nová miminka

16.9.2019

O víkendu mně Lessa překvapila miminky. jedna holčička a 3 kluci. Všichni kluci budou hledat nový domov. prozatím menší ochutnávka formou fotky. Další fotky samozřejmě budou.


Faith a Gabriel hledají nový domov

04.09.2019

Agouti samička nesoucí modrý a pískový gen hledá se svojí pískovou parťačkou Faith nový domov. Jedná se o chovné samičky narozené v roce 2017. Do nového domova je nabízím pouze společně. Jsou vhodné jak do chovu, tak jen na mazlíčka.  V případě zájmu mně určitě kontaktujte.

Kirby

03.09.2019

A další novinka v Midasu. Zamluvil jsem si nového člena mé osmáčí bandy.  Jedná se o cream samečka s černým genem, který mi do chovu přibude až z Ruska. Tak snad vše dopadne dobře. Díky němu se u nás snad dočkám i nových barev, jako Lila, Blue non agouti a Čokoláda. 

Calvin se činil

03.09.2019

Krémový sameček byl přidán do skupinky černých samiček. A vypadá to, že se minimálně u jedné samičky zadařilo a budu s napětím očekávat nový vrh. Předpoklad je konec listopadu, případně začátek prosince. Z tohoto spojení očekávám minimálně pískové mimča s černým genem. Pokud se projeví u samiček i jeden z evtl. genů, vrh bude barevně pestřejší. Tak držte palce.